Нови СТЕМ кабинети

В нашето училище официално бяха открити нови STEM пространства по процедура BG-RRP-1.015 „Училищна STEM среда“, проект BG-RRP-1.015-0758. ✨

   С реализирането му училището прави още една важна крачка към модерно, иновативно и практико-ориентирано образование, което отговаря на съвременните изисквания и нужди на учениците.
На събитието присъстваха представители на местната власт, образователни институции, учители и ученици. Сред официалните гости бяха кметът на община Ветово г-н Мехмед Мехмед, председателят на Общинския съвет г-н Бюлент Салимов, директорът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – гр. Сеново г-жа Радка Стоева заедно със своя главен счетоводител, както и директорът на ОУ „Петко Р. Славейков“ – с. Смирненски г-жа Хабибе Панджарова също със своя главен счетоводител. Сред гостите беше и г-жа Екатерина Кръстева.
   Училището вече разполага с изграден STEM център, включващ стая по роботика и център по автоматизация. В рамките на новия проект към него се добавят още две модерно оборудвани пространства – „Зала за споделяне“ и „Електротехническа лаборатория“.
   Новите кабинети ще предоставят възможности за съвременно обучение чрез практика и проектно-базирани дейности в областта на природните науки, роботиката, електротехниката и зелените технологии. В електротехническата лаборатория учениците от гимназиален етап ще развиват ключови професионални умения, свързани със специалностите електромонтьор и минен техник, работейки със съвременни технологии и оборудване.
Към STEM средата са изградени и пет високотехнологични класни стаи, разположени на първия етаж на училището – от стая 101 до 105.
Директорът на училището г-жа Маджирова изрази благодарност към всички, допринесли за реализирането на проекта, както и към екипите и партньорите, превърнали идеята в реалност.
   С откриването на новите STEM пространства училището продължава своята мисия да развива съвременно образование, насочено към знания, практически умения, иновации и успешна реализация на учениците.

ТЪРГ

СУ ”Васил Левски” с ПП – Ветово обявява търг с явно наддаване на 09.06.2026 г. за отдаване под наем на 285,117 дка ниви, пета категория, в землището на  гр. Ветово, Русенска област /0879620093

Официалното откриване на новия ни STEM център

Важно за абитуриентите

   До 25 август абитуриентите, които не са започнали работа, трябва да декларират и платят сами здравните си вноски за юли 2026 година. За целта е необходимо те да:
   Подадат в НАП Декларация образец 7 – за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителните вноски
Направят първата си здравна вноска (22,03 евро/месец).
Всичко това става в офис на приходната агенция или по пощата с обратна разписка.
   Но най-бързият и удобен начин е през портала с е-услугите на НАП чрез ПИК, който се издава безплатно във всеки офис на Агенцията. Подадената декларация се обработва много бързо, а направените плащания по електронен път се отразяват почти веднага.
   За просрочените вноски се начислява законова лихва.
Повече от три неплатени вноски за последните три години водят до прекъсване на здравните права и спрян достъп до безплатни здравни услуги, осигурени от Националната здравноосигурителна каса.
   Вижте повече информация за попълването и подаването на Декларация образец 7, както и образец на формуляра тук:
Направете справка за размера на дължимите здравноосигурителни вноски и лихвите към тях тук: https://portal.nra.bg/details/health-calculator-2
Проверете здравноосигурителния си статус в офис на НАП или чрез Портала за е-услуги на НАП тук: https://portal.nra.bg/details/health-insu-status

 

Линк към видеоматериала във Facebook:

https://www.facebook.com/reel/902052344215707

Ден на отворените врати

   В този прекрасен ден – 11 май, когато почитаме делото на Св. св. Кирил и Методий – символ на знанието, просветата и духовността, в нашето училище се проведе Ден на отворените врати за бъдещите първокласници от ДГ „Щастливо детство“ гр. Ветово. Неслучайно именно на този светъл празник училището отвори врати за най-малките, защото денят носи послание за стремеж към знание, ново начало и любов към българското слово.????????????
   Заедно със своите учители и директорката г-жа Ахмакова, малките гости посетиха училището ни, където бяха топло посрещнати от директорката на училището г-жа Маджирова.
Бъдещите първокласници имаха възможност да разгледат училището и да се запознаят с обстановката, в която ще имат възможност да учат през следващата учебна година. За тях беше подготвена кратка и интересна програма с участието на ученици от училището.
   Г-жа Маджирова поздрави бъдещите ученици и им пожела успех, много знания и незабравими училищни дни. Децата се срещнаха и със своите бъдещи учители – г-жа Сейдахмедова и г-жа Добрева, които също им отправиха приветствие.
   В края на посещението всяко дете получи подарък – книжка и книгоразделител. Малките гости посетиха още STEM кабинетите и училищния музей, където с интерес разгледаха модерната учебна среда и експозициите.
Срещата премина с много усмивки, вълнение и добро настроение и остави прекрасни спомени у всички присъстващи.

Осми детски футболен турнир – Сеново 2026 под мотото „Спортът ни обединява“ на 11.05.2026 г.

   Днес се проведе Осмият детски футболен турнир – Сеново 2026 под мотото „Спортът ни обединява“, чийто домакин беше ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Сеново. ⚽????️
Нашият училищен футболен отбор се представи достойно, показа спортсменски дух, отлична отборна игра и заслужено завоюва първо място, окичвайки се със златните медали. ????????
Учениците бяха водени и подкрепяни от г-н Хасан Салиев, който с отдаденост и мотивация допринесе за успеха на отбора.
   Спортът учи децата на дисциплина, постоянство, уважение и работа в екип. Всяка победа е резултат от труд, тренировки и силен дух. Нека този успех бъде вдъхновение за всички ученици да спортуват активно и да вярват в своите възможности.
След завръщането на отбора победителите бяха посрещнати от директорката на училището – г-жа Маджирова, която поздрави шампионите за достойното представяне и се снима с тях за спомен.
Поздравления за нашите футболни шампиони!