Училищен живот

Национален ден за безопасност на движението по пътищата

Днес, 26.06.2024г, в нашето училище отбелязахме националният ден за безопасност на движението 29.06.2024г с няколко инициативи.
  • Беседа/викторина на тема „Безопасно движение по пътищата през лятната ваканция“. Г-жа Господинова от Районна полиция гр. Ветово изнесе  лекция пред 50 ученици от 8,9 и 11 клас, на която ги запозна с основните правила за движение и поведение. Особено внимание обърна на правата и забраните за използване на електрически тротинетки, мотопеди и мотори, които най-често се нарушават от учениците.

• Седмокласниците, в присъствието на полицаи, излязоха на пешеходната пътека пред училището и с подготвени лозунги призоваха шофьорите да спазват правилата за движение по пътищата, да са отговорни, да опазват здравето и живота на децата.

• Подготвено бе и табло за отбелязване на деня за безопасност на движението по пътищата.

Проведен бе конкурс за рисунка на тема „Да се движим безопасно в моя роден край“. Ето и наградените учасници:

От 8кл. Михаела

От 5кл. – Онур, Мустафа
От 6кл. – Севил, Анифе, Мелек, Габриела

Публикувано на 26.06.2024г (снимките са публикувани с писменото съгласие на родителите, предоставено чрез Декларация за информирано съгласие)

ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ

Днес, 07.05.24г. в СУ “ Васил Левски “ с ПП гр. Ветово, се организира и проведе Ден на отворените врати – събитие, при което желаещите могат да влязат  свободно и да разгледат базата. Да си припомнят любими мигове от миналото и да погледнат в света на модерните технологии.

Първи гости на инициативата бяха деца от ПГ на ДГ „Щастливо детство“ и техните учители. Бъдещите първокласници присъстваха на кратка театрално-музикална програма, подготвена от ученици от I – IV клас.

Децата се потопиха в света на приказките, бяха активни участници в откриването на приказни герои и с интерес изгледаха драматизацията на приказката „Дядо и ряпа“, изиграна от ученици от I клас.

Слушаха и пяха песни, запознаха се с бъдещите си класни стаи, посетиха компютърните кабинети и като подарък получиха книжка и моливче – символ на знание и успехи в училище.

Честваме националния празник 3 март

Ден на розовата фланелка“ –  28.02.2024г.

Училищен кръг на „Spelling Bee“ и нашите победители Севил

и Константин
Благотворителен коледен базар, организиран от Ученическия съвет под надслов „Деца помагат на деца“.
Под сянката на този век
напук на всичко съществува
последният добър човек…
И Господ всеки път го чува.
Доброто не си е отишло, има го. Нужно е само да му дадем път.

В периода 23-27.10.23г. се организира и проведе кампания

„Послания на есенния лист“,

в която учениците от 4 клас отправиха послания към всички участници в движението.
Учениците от 1 клас участваха с рисунка на тема                      “ Безопасно придвижване“.

Табло от най- добрите бе окачено на първия етаж в сградата на училището

По повод 1 ноември – Денят на народните будители, Ученическият съвет организира празник под надслов

„Днешните будители- нашите учители“

Проведоха се: състезание по волейбол между ученици и учители.
Забавни игри на открито:
– Въжена битка